Apie „Muziką be sienų“

MBS-logotipas-su-TXT12000 m. įkurta visuomeninė organizacija „Lietuvos muzikų draugija XXI amžiaus muzika ir švietimas“ kasmet Druskininkuose, M. K. Čiurlionio menų mokykloje, rengia tarptautinį pianistų, klavesinininkų, džiazo solistų, įvairios sudėties kamerinių, fortepijoninių ansamblių, koncertų fortepijonui su kameriniu orkestru konkursą-festivalį „Muzika be sienų“. Tai ilgametis renginys, vis randantis naujų formų, sulaukiantis didelio rezonanso Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse. Nuo 2014 m. yra galimybė dalyvauti styginių, pučiamųjų, liaudies instrumentų atlikėjams bei vokalistams. Nuo 2015 m. įvesta mėgėjų kategorija, kurioje taip pat gali pasirodyti visų įmanomų instrumentų atlikėjai, vokalistai, pianistai su kameriniu orkestru, ansambliai ir kiti. Į konkursą įtraukdami šią kategoriją norime suteikti galimybę scenoje pasirodyti ne tik profesionalams, bet ir mėgėjiškai muzikuojantiems. Projektas yra reikšmingas, nes kuria atlikėjų, meno ir pedagogikos bendruomenės edukacijos ir tarpkultūrinių mainų sistemą. Tai unikalus, daugiaplanis renginys, jungiantis konkursą, festivalį bei plačią edukacinę programą. Jis padeda atskleisti nepakartojamą jauno žmogaus individualybę, atrasti ir paskatinti juos tolimesniam kūrybiniam augimui, skatinti jaunimo motyvaciją gilinti sugebėjimus ir žinias. Konkursas atviras visų tautybių ir amžiaus muzikams. Dalyvių amžius neribojamas! Kasmet sulaukiama virš 100 dalyvių iš Baltijos šalių, Skandinavijos, JAV, Rusijos, Gruzijos, Kazachstano, Ukrainos, Japonijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Kinijos ir kt. Iš viso virš 20 šalių. Geriausiai pasirodžiusiems organizuojami koncertai Lietuvos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos, Gruzijos, Ispanijos, Portugalijos koncertų salėse.

Tarptautiniame žiuri dirba žymūs menininkai iš Baltijos, NVS, Skandinavijos, JAV, kitų kraštų. Jie taip pat rengia koncertus Druskininkų miesto visuomenei, veda meistriškumo pamokas, dalinasi naujausia, pažangiausia metodika, skaito pranešimus mokslinėje-metodinėje konferencijoje, seminaruose nagrinėja atlikėjo psichologiją, fiziologiją, moko improvizacijos, interpretacijos meno.

Vykdoma koncertinė-edukacinė veikla Lietuvos miestuose bei miesteliuose, Lietuva pristatoma kaip aukštos muzikinės kultūros šalis. Su konkursu-festivaliu bendradarbiauja ir žymūs druskininkiečiai: dailininkas Adelbertas Nedzelskis, pianistė Guoda Gedvilaitė, iki 2017 m. bendradarbiavo šviesios atminties dailininkas Alfonsas Šuliauskas (1938–2017). Vykdomi bendri projektai su Lietuvos kompozitorių sąjunga – propaguojama lietuvių, kaimyninių šalių šiuolaikinė muzika. Bendradarbiaujama su neįgaliaisiais.

Konkursas-festivalis yra sulaukęs aukšto įvertinimo Lietuvos bei užsienio spaudoje, puikių rašytinių dalyvių atsiliepimų.

2014 m. renginyje lankėsi Alink-Argerich fondo direktorius Dr. Gustav A. Alink su žmona Akemi, kurie puikiai įvertino konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ meninį, organizacinį lygį. Taip pat įtraukė konkursą į prestižinį leidinį – pasaulio geriausių konkursų bei festivalių katalogą.
Nuo 2022 m. renginys pavadintas Tarptautiniu muzikos konkursu ir festivaliu „Muzika be sienų“.