Apie „Muziką be sienų“

2000 m. įkurta visuomeninė organizacija “Lietuvos muzikų draugija XXI amžiaus muzika ir švietimas” kasmet Druskininkuose, M. K. Čiurlionio menų mokykloje, rengia tarptautinį pianistų, klavesinininkų, džiazo solistų, įvairios sudėties kamerinių, fortepijoninių ansamblių, koncertų fortepijonui su kameriniu orkestru konkursą-festivalį „Muzika be sienų“. Tai pasiteisinęs renginys, vis randantis naujų formų, sulaukiantis didelio rezonanso Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse. Projektas yra reikšmingas, nes kuria atlikėjų, meno ir pedegogikos bendruomenės edukacijos ir tarpkultūrinių mainų sistemą. Tai unikalus , daugiaplanis renginys, jungiantis konkursą, festivalį bei plačią edukacinę programą. Jis padeda atskleisti nepakartojamą jauno žmogaus individualybę, atrasti ir paskatinti juos tolimesniam kūrybiniam augimui, skatinti jaunimo motyvaciją gilinti sugebėjimus ir žinias. Konkursas atviras visų tautybių ir amžiaus muzikams. Kasmet sulaukiama virš 100 dalyvių iš Baltijos šalių, Skandinavijos, JAV, NVS, Japonijos, Vokietijos, Lenkijos ir kt. Iš viso virš 20 šalių. Geriausiai pasirodžiusiems organizuojami koncertai Lietuvos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, Rusijos, Lenkijos, Gruzijos koncertų salėse.

Žiuri komisijoje dirba žymūs menininkai iš Baltijos, NVS, Skandinavijos, JAV, kitų kraštų. Jie taip pat rengia koncertus Druskininkų miesto visuomenei, veda meistriškumo pamokas, seminarus, dalinasi naujausia, pažangiausia metodika, skaito pranešimus mokslinėje-metodinėje konferencijoje.

Vykdoma koncertinė-edukacinė veikla Lietuvos miestuose bei miesteliuose, Lietuva pristatoma kaip aukštos muzikinės kultūros šalis. Su konkursu-festivaliu bendradarbiauja ir žymūs druskininkiečiai: dailininkai A. Nedzelskis, A. Šuliauskas, pianistė G. Gedvilaitė. Vykdomi bendri projektai su Lietuvos Kompozitorių Sąjunga – propaguojama lietuvių, kaimyninių šalių šiuolaikinė muzika. Bendradarbiaujama su neįgaliaisiais.

Konkursas-festivalis yra sulaukęs aukšto įvertinimo Lietuvos bei užsienio spaudoje, puikių rašytinių dalyvių atsiliepimų.

2014 m. renginyje lankėsi Alink-Argerich fondo direktorius Dr. Gustav A. Alink su žmona Akemi, kurie puikiai įvertino konkursą-festivalį „Muzika be sienų“, taip pat apie tai pažymėjo ir savo fondo tinklapyje.