MUZIKA BE SIENŲ

Apie „Muziką be sienų“

„Muzika be sienų“ – jau 24 metus Druskininkuose vykstantis tarptautinis renginys, kurį sudaro konkursas, festivalis ir meistriškumo kursai. 2024 m. kviečiami dalyvauti pianistai, stygininkai, įvairių specialybių kameriniai ansambliai.
Konkurso dalyviai turi galimybę varžytis dėl prestižinių koncertinių prizų ir galimybės groti solo su specialiai suburtu „Muzikos be sienų“ kameriniu orkestru, diriguojamu maestro Martyno Staškaus.
Meistriškumo kursuose instrumentalistai tobulinasi pas tarptautinį pripažinimą pelniusius pedagogus – Paolo Giacometti (fortepijonas, Olandija-Italija-Vokietija), Martin Lysholm Jepsen (fortepijonas, Danija), Guoda Gedvilaitė (fortepijonas, Lietuva-Vokietija), Jaroslaw Drzewiecki (fortepijonas, Lenkija), Pavel Radzinski (smuikas, Lenkija), Rūta Lipinaitytė-Savickienė (smuikas, Lietuva), Petras Vyšniauskas (saksofonas, Lietuva), Irena Milkevičiūtė (vokalas, Lietuva) ir kt. Dalyvių ir jų pedagogų kompetencijų tobulinimui  pristatoma įvairiapusiška ir intensyvi edukacinė programa, derinanti individualius užsiėmimus pas aukščiausios klasės pedagogus ir praktinius seminarus, kurių metu metu nagrinėjami aktualūs interpretacijos klausimai,  atlikėjai mokinami valdyti savo kūną,  psichologiškai pasirengti pasirodymui scenoje.
„Muzikos be sienų“ festivalis – tai kokybiški klasikinės muzikos koncertai Druskininkuose, kuriuose greta pripažintų Lietuvoje ir pasaulyje menininkų scena suteikiama ir jauniesiems muzikams. Festivalio dalyviai turi galimybę koncertuoti įvairiose Druskininkų erdvėse. Visi festivalio renginiai yra nemokami.
„Muzika be sienų“ kasmet sulaukia daugiau nei 100 dalyvių iš viso pasaulio – Latvijos, Estijos, Sakartvelo, Ukrainos, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos Italijos, Kazachstano, Kosta Rikos, JAV, Kinijos, Japonijos ir kitų šalių. 2014 m. konkursas-festivalis buvo įtrauktas į Alink-Argerich fondo katalogą.